Rezervovat

 

 

Prožijte krásné chvíle v jednom z nejmalebnějších měst České republiky. Hotel Gold se nachází v srdci Českého Krumlova, a přesto v něm najdete klid a romantické prostředí díky bezprostřední blízkosti nově upraveného Městského parku. Hotel na levém břehu řeky Vltavy s nádherným výhledem na centrum města je zařízen v romantickém historickém stylu.

 

Historie hotelu sahá do 16. století, kdy objekt sloužil jako jezuitská letní rezidence, a zároveň jako dům pro pradleny a zahradníky. Přímo nad hotelem na druhém břehu řeky Vltavy se tyčí kostel sv. Víta a bývalé jezuitské koleje. K domu vedla lávka přes řeku, která by do budoucna opět měla vzniknout. V době komunismu zde byly městské byty a poté dům dlouho sloužil jako hasičská zbrojnice. Po povodních v roce 2002 prošel hotel náročnou a nákladnou rekonstrukcí a jeho interiéry byly zcela nově vybaveny. Spodní patro hotelu bylo kompletně pod vodou, která dosahovala v restauraci do výšky až dvou a půl metru.

 

Zahrada, dnes Městský park, také patřila k jezuitským kolejím, stejně jako kaple sv. Martina, založena roku 1585. Hotel Gold spolu s Městským parkem včetně hudebního pavilonu a kaple sv. Martina jsou chráněny jako kulturní památky.

 

Bydlete pouhých pár minut od náměstí a deset minut chůze od zámku Český Krumlov! Najděte klid a pohodlí s nádechem romantiky a luxusu v jednom z našich 26 pokojů. Každý z pokojů je jiný a má svoji osobitou atmosféru. 

 

K hotelu můžete bez problému zajet autem. Hotelové parkoviště pro osobní automobily nabízí 16 míst v ceně 250 Kč/noc/auto.

 

GDPR